מס רכישה ילד נכה

חוק מיסוי מקרקעין לא מגדיר באופן מפורש הקלה או פטור ממס רכישה להורים לילד נכה. עם זאת, הנחיית היועץ המשפטי משה מזרחי מיום 13/06/2006 מאפשרת להוריו של של ילד נכה יכולים להגיש בקשה לניצול פטור ממס רכישה המוקנה לילד. 

 

תקנה 11 לתקנות מיסוי מקרקעין מקנה את הפטור לנכה עצמו ומכאן שלכאורה בהתחשב כי ההורים הם שרוכשים את הדירה אינם זכאים לפטור. 

למעשה, בעת השימוש בפטור הם עושים שימוש באחת משתי הפעמיים בהם נכה יכול לבצע שימוש בהקלה במס רכישה הייעודית עבורו. על כן הם נדרשים באישור בית משפט לשם כך. 

תוכן עניינים

אישור ביהמ"ש לקבלת פטור ממס רכישה להורים לילד נכה

כאפוטרופוסים של הילד, על ההורים לקבל אישור בית המשפט לניצול הפטור ממס רכישה. בית המשפט יבחן את קיומו של צורך המצריך מעבר של הילד מהדירה הנוכחית לדירה הנרכשת – בשל מוגבלותו של הילד או תנאי המחייה בהם המשפחה מתגוררת כעת. 

כדאי לדעת:

לאור הנחייה של המשנה למנהל רשות המיסים מיום 2/9/2019, הורים לילד עם נכות אינם נדרשים לעבור וועדה רפואית של ביטוח לאומי, והמידע מועבר ישירות מביטוח לאומי לרשות מיסוי מקרקעין ללא צורך בהצגת אישור על שיעור הנכות.

ליצירת קשר

פס מוזהב

השאירו פרטים ואנו ניצור עמכם קשר:

פס מוזהב

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

מס רכישה

מס רכישה

מה זה מס רכישה? מס רכישה הוא מס המשולם למשרד האוצר, אותו משלם מי שקונה זכות במקרקעין. מס זה בנוי על בסיס מדרגות: ככל שהדירה

קרא עוד »

2 פברואר, 2023

עורכת דין יסמין צח - נדלן ומיסוי מקרקעין

נעים מאוד, אני יסמין

ליצירת קשר: