מיהו תושב חוץ לצרכי מס?

תושב חוץ מוגדר על ידי תיקון 168 בסעיף 1 לפקודת מס הכנסה בתור מי שאינו תושב ישראל. כדי להחשב תושב חוץ על אדם לעמוד בשני תנאים מצטברים: תנאי ראשון –  אם הוא שהה פחות מ-183 ימים בשנה בישראל במהלך שנת המס ובמהלך השנה שלאחריה. תנאי שני – מרכז חייו (מקום מגוריו ומקום עיסוקו) לא היה בישראל בשנתיים שלאחר השנים מהן מחושב התנאי הראשון.

מיסוי תושב חוץ שונה ממיסוי אזרח ישראלי

מיסוי תושב חוץ שונה בהיבטים רבים ממיסוי תושב ישראלי. חוק מיסוי מקרקעין מתייחס באופן פרטני לעסקאות מקרקעין שנעשות על ידי תושב חוץ, ומגדיר הטבות מיסוי ותנאים לקבלת פטור ממס שבח בעת מכירת דירה. מנגד, בעת קניית דירה על ידי תושבי חוץ, חשוב להכיר את ההבדלים בתנאים להם יזכה תושב ישראל ותושב חוץ, למשל בעת לקיחת משכנתא או בשיעור מס רכישה שיחול על קניית הדירה, גם כאשר מדובר בדירה ראשונה.

מסיבה זו מומלץ למי שאינו אזרח ישראלי ושוקל לבצע עסקת מכר בארץ, לבחור לצורך ביצוע העסקה עורך דין מקרקעין שבקיא בתחום מיסוי מקרקעין ומכיר את ההתייחסות הספציפית לנושא.

שירותים משפטיים לתושבי חוץ במשרד עו”ד יסמין צח

אחד משירותי משרדנו הוא ייצוג וליווי משפטי בתהליך עסקת מקרקעין בישראל עבור תושב חוץ, תושב חוזר או עולה חדש. לצוות משרדנו הידע, הכישורים והיכולת לסייע לך לבצע עסקאות של קניית דירה או מכירת דירה ממקום מגוריך מבלי שתדרש להגיע ארצה לביצוען באופן פיזי, ולהתגבר הן על המרחק הפיזי והן על החששות הנלווים לעסקה שכזו.

תוכל לקרוא על ההליך והאופן בו הוא מבוצע במשרדנו תוכל לקרוא במדריך לקנייה או מכירת דירה עבור תושב חוץאו ליצור איתנו קשר בנושא.

פס מוזהב

עוד על מיסוי תושב חוץ בבלוג

בבלוג שלנו תמצא תשובות שאלות נפוצות שנשאלו על ידי לקוחותינו כמו למשל: איזה שיעור מס רכישה ישלם תושב חוץ ברכישת דירה בישראל? כמה מס רכישה תושב חוץ ישלם במכירת דירה בישראל? כמה מס צריך תושב חוץ לשלם במכירת דירה שקיבל בירושה בישראל? ועוד.