בפרויקטים של התחדשות עירונית יש חשיבות גדולה לענייני מיסוי מקרקעין. האטרקטיביות בפרויקטים אלו נובעת בין השאר מקיומו של פטור ממס שבח שנתן המחוקק על מנת לעודד יזמים, קבלנים ובעלי נכסים לבצע עסקאות מסוג זה. חשוב להכיר את התנאים והסייגים כדי להמנע מטעויות שיובילו לתשלום מס שבח גבוה ואיבוד כדאיות בפרויקט.  

למשרדנו ידע וניסיון בתחומי נדל”ן ומיסוי מקרקעין לרבות בתחומי התחדשות עירונית. אנו נלווה אתכם הדיירים בפרויקטים של תמ”א 38 (חיזוק או הריסה ובניה) וכן בפרויקטים של פינוי בינוי ונגבש את נוסח ההסכם מול היזם באופן שישמור על האינטרסים שלכם ובמיוחד לעניין הבטוחות ולוח הזמנים.

עבור יזמים וקבלנים, אנו מציעים את האפשרות לבחון את סוגי ההתקשרויות והעסקאות המוצעות לדיירים בפרוייקט, לנסח הסכמים מיטבים וללוות את הפרוייקט לאורך שלביו השונים לרבות דיווחים לרשויות המס. 

פס מוזהב

עוד על התחדשות עירונית בבלוג

בבלוג יחכו לכם הסברים מפורטים לגבי מיסוי תמ”א, כמו גם תשובות לשאלות שלקוחותינו שאלו לדוגמא: מהו היטל השבחה ומתי יידרש תשלום עבורו? אילו סוגי מבנים דורשים היתר בניה? ועוד. 

תמ"א 38/1 - חיזוק מבנה

תמ”א 38/1 – חיזוק מבנה

תמ”א 38/1 היא תוכנית מתאר ארצית, שייעודה לחזק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה. כדי לעודד יזמים וקבלנים לקחת בה חלק, היא מאפשרת להם להוסיף לבניין קומה או שתיים נוספות ולהציע לדיירים לקבל חדר נוסף ושדרוג של האזורים המשותפים בתמורה להסכמתם לפרויקט.  יש פטור ממס שבח על תמ”א 38/1. כדאי לדעת על מה הוא חל ומה יהיה החישוב במקרה שחורגים ממנו. 

קרא עוד »
היטל השבחה בפרויקט פינוי בינוי

היטל השבחה בפרויקט פינוי בינוי

פס”ד תקדימי שעסק בשאלה איך מחשבים היטל השבחה ואת עליית שוויים של המקרקעין בפרויקט פינוי בינוי שינה את דרך החישוב המקובלת ועורר סערה בעולם הנדל”ן. קראו על המחלוקת, הפסיקה והאם ההחלטה הופכת את פרויקטי פינוי בינוי ללא כדאיים עבור יזמים?

קרא עוד »
היטל השבחה

היטל השבחה

מהו היטל השבחה ובאילו מקרים נצטרך לשלם אותו? מה שיעור היטל ההשבחה בו נחוייב ומתי נידרש לשלמו? מה עושים במקרה בו שומת התשלום גבוהה מדי?

קרא עוד »