מהו מס שבח על מכירת דירת ירושה של תושב חוץ?

אני תושב חוץ וברצוני למכור דירה בירושה שבבעלותי בישראל. מה מס השבח שאדרש לשלם?

הזכאות לפטור במכירת דירה נבחנת לפי זכאותו של המוריש בלבד, ועל כן להיותו של אדם תושב חוץ אין השפעה בעת מכירת דירה שהתקבלה בירושה. 

במקרה בה הדירה אינה עומד בתנאי הפטור של סעיף 49ב(5) לחוק, ניתן לחשב מה יהיה שיעור מס השבח במכירתה. 

8 ספטמבר, 2021

עו"ד יסמין צח - עורך דין נדל"ן

נעים מאוד, אני יסמין

ליצירת קשר: